• Soome Ehitusliit korraldab igal kuul infopäevi Tondi Koolituskeskuses! OSALEMINE ON TASUTA! Tel 566 49 049
Aktuaalne: Soome tööle minek ei lähe libedalt

09.12.2011
Kaido ja Ragnar ütlevad, et see, mida nemad omal nahal seoses Soome tööle minekuga kogevad, on hullem kui televisiooni-Kalevipoegadel. Nimelt on Eesti-poolne vahendaja võltsinud nende allkirju, lasknud mitu korda Soome objektile sõita, kuid tööd ja tasu pole nad saanud tänini. Vahendaja aga väidab vastupidist.

Lugu sai alguse sellest, et Ragnari hea sõber Margus pakkus tulusat ehitajatööd Soomes ning uuris, keda veel ehitama võtta. Ragnari sõber Kaido oli huvitatud. Mõlemad mehed olid valmis tegema lihtsamaid sisetöid, paigaldama ripplagesid, värvima.
“Saime kokku, Margus lubas garanteerida palga, elamise, võtta ametlikult tööle,” rääkis Kaido.
Ragnar selgitas, et kuna Soome firmale, kes ehitajaid vajas, sobis asju ajada mitte meestega üksikult, vaid võtta partneriks firma, siis Margus, kellel endal IT-ga tegelev 3D Designs OÜ, oli valmis mehi vahendama ja kokkuleppeid sõlmima.
“Küsisime, kas asi on kindel ja kas võtame siis eelmisest töökohast Eestis lahti,” ütles Ragnar. Margus kinnitanud, et asi on kindel, ning mehed lõpetasid oma senised töölepingud.
Järgnes koolitus, saadi tööohutuskaart ehk nn roheline kaart. “Aga siis hakkas le­pinguga pull pihta. See muudkui venis. Lõpuks saime lepingud, panime allkirjad. Ja siis algas veni­tamistaktika,” rääkis Kaido.
Lõpuks teatanud Margus: kõik asjad on niikaugel, et on Soome minek. Ragnar läks üksi ees, ootas kohapeal nädala, aga kuna dokumendid korras ei olnud, tuli koju tagasi, ilma et oleks tööle saanud.
Läks veidi aega edasi ja firmajuht teatanud – nüüd on asjad korda aetud ja minek. “Küsisime, kas on ikka tõesti kõik korras, ja saime vastuseks, et jah, on. Ütles, et üks paber on veel ajada, aga selle lubas kohe ära saata,” rääkis Kaido.
Mehed panid oma kotid kokku ja läksid, elasid pea nädal aega Soomes, aga et dokumendid ei olnud ikkagi korras ja objektile ei lastud, tulid taas tagasi.
“Siis läks asi teravaks. Ütlesime, et oleme kaks ja pool kuud sinu firmas tööl olnud, käinud oma raha eest Soomes, meil on leping, kus on kindel kuutasu – kus on raha? Aga tema ütles, et tööd teinud ei ole, raha ei saa,” kõneles Kaido.

Loe siit

Uudised

Eesti jääb ehitajaile kitsaks Loe edasi

Soome võttis luubi alla seal töötavad Eesti ehitustöölised Loe edasi

Soomlased ei taha kuus eurot tunnis ehitaja ametit õppida Loe edasi

Puust ja punaseks- 4 tegevust kõigile Soome tööle minejatele Loe edasi

Kuidas tõhusalt ühe kaardiga mitu ehitusobjekti muret lahendada? Loe edasi